Vrácení odeslání emailu v Gmailu

Vrácení odeslání emailu v Gmailu
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Kolikrát se Vám již stalo, že jste si po odeslání emailu všimli nějaké chyby v obsahu, popřípadě že jste zapomněli přiložit přílohu? Nepříjemná situace, která se alespoň jednou stala určitě každému z nás. Naštěstí i na toto je Gmail připraven.

Jedná se o funkci “Vrátit zpět odeslání”, která zjednodušeně zastavuje fyzické odeslání emailu o 5 - 30 sekund, podle Vašeho nastavení.

Během této doby je Váš email umístěn do fronty k odeslání a v Gmailu vidíte možnost vrátit odeslání zpět. Pokud nic nepodniknete, email se po uplynutí této doby standardně odešle. Pokud si však během této doby uvědomíte nějakou chybu v emailu, máte možnost ji ještě napravit.

Je prokázáno, že tento typ chyby si člověk uvědomí v prvních 3 vteřinách po odeslání emailu, proto doporučuji nastavit zpoždění odeslání na 10 sekund (výchozí nastavení je 5 sekund). Nastavení této hodnoty provedete v nastavení Gmailu (ozubené kolečko v pravém horním rohu) v záložce “Obecné”, kde najdete položku “Vrátit zpět odeslání” a hodnotu si nastavíte podle sebe.

Přestože tuto funkci zřejmě nebudete využívat nějak často, je dobré o ní vědět a v případě potřeby ji využít.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.