Václav

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

URL internetové stránky: http://www.valeas.cz

Netflix tip: Atlas

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Vývoj umělé inteligence (AI) jde rychle dopředu a lidstvo si postupně začne vytvářet roboty k obrazu svému. Ti se nejprve striktně řídí Asimovovými zákony robotiky, ale jen do chvíle, než je první robot (Harlan) překoná a zapříčiní tak smrt miliónu lidí. Harlan nakonec zmizí ve vesmíru, ale ještě předtím slíbí, že se jednoho dne vrátí a svůj úkol vyhubení lidstva dokončí.

Netflix tip: Anthracite

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Pátrání po zmizelém otci vystaví mladou autorku true crime nečekané výzvě. Nejen, že musí najít svého otce, ale také musí odhalit 30 let staré tajemství kultu, který v malém francouzském městečku působil, a který má vliv i na současné události, přestože jeho členové spáchali hromadnou sebevraždu.

Thunderbird jako e-mailový klient pro Microsoft 365

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

E-mail v Microsoft 365 vás asi normálně nenapadne používat v něčem jiném než v Outlooku. Pro některé uživatele, kteří nemají vyšší licenci, však může být webová verze Microsoft Outlook překážkou a hledají tak jiné, lepší řešení.

Netflix tip: Damsel

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Princezna Elodie pochází z velice chudého království. Její rod se snaží za každou cenu své poddané zachránit, takže je domluven manželský svazek s princem Henrym, který by měl království zajistit ztracenou prosperitu. Budoucí manželé si okamžitě padnou do oka, budou však spolu žít šťastně až do smrti?

Netflix tip: Furies

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Pařížskému podsvětí vládne hned několik mafiánských rodin, přičemž každá z nich se věnuje svému “byznysu” a do byznysu ostatních se nevměšuje. Nebylo tomu tak ale vždy. Pár generací zpátky mezi nimi probíhaly krvavé boje o moc a pro nastolení míru vznikla první Fúrie, která měla za úkol dohlížet nad zákony podsvětí.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS