Petrolejové lampy = první 5D divadelní představení

Petrolejové lampy = první 5D divadelní představení
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Poprvé se nám podařilo zakoupit předplatné do divadla. Ne že by byl u nás o to takový zájem, ale minulý rok nebyl o skupinu C zájem. Přitom mě osobně přišla skupina C jako nejlepší a i tento rok nás zaujala nejvíce. Teď Vám z hlavy neřeknu, co všechno nás v této divadelní skupině čeká, jelikož jsem již zapomněl, co vše se bude hrát. Jediné co si pamatuji je divadelní představení 1984 v podaní divadla Petra Bezruče z Ostravy.

Prvním představením, které nás čekalo, bylo představení "Petrolejové lampy" v podání divadla Petra Bezruče.

Petrolejové lampy:

paralyzující thriller o chorobách venerických / varovná lekce sexuální výchovy / rizika nevázaného milostného života / kde jsou ti páni / na hřbitově / zakopáni / štěpka by moc chtěla děťátko / proč pavel nechce se svou ženou spát? / mám mnoho hříchů, holka / musím se dlouho kát

Původně jsem se trochu tohoto představení obával, abych řekl pravdu, ale nakonec se jednalo o velmi skvělé představení, které jsem si maximálně užil. Herci byli perfektní. Vtáhli nás do děje a doslova jsme hltali každé jejich slovo. Lukáš Melník (postava Pavla Maliny ) byl naprosto úžasný. Již po první půlce manželku štval tak, že by jej nejraději propleskla a na konci nejraději "zabila" :) . Tak dobře to hrál. Naopak s postavou Štěpánky Kiliánové ( Sylvie Krupanská ) každý soucítil a díky ní jsme byli vtaženi přímo do děje.

Velice se nám líbili kostýmy, které, kromě toho že byly dobové, perfektně dokreslily celou atmosféru děje.

Hra nás ale vtáhla do děje ještě jinak.

Celá scéna byla postavená "na šikmé ploše", po které pouštěly korálky. Ty lítaly přímo do hlediště a my v první řadě jsme je viděli doslova na vlastní oči. A občas jsme museli doslova uhýbat. Tento efekt během hry několikrát zopakovali, takže kolem nás bla velká spousta korálků ( a nebyly malé ).

Kromě korálků nás čekala ještě sprška vody od hlavního protagonisty. Tu jsme si neužili pouze my v první řadě, ale i pár řad za námi.

Tyto "efekty" mi velice připomněly 5D kino. Chybělo pouze, aby se s námi začali hýbat sedačky.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: Krajní meze »

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.