Jak pracovat na dovolené a nepo***t se z toho

Jak pracovat na dovolené a nepo***t se z toho
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Na dovolenou si jezdíme převážně odpočinout a zrelaxovat od práce. Dnešní doba je však taková, že potřebujeme kontrolovat e-maily či reagovat na zprávy na messengeru i během dovolené. Dnes vám tedy prozradím malý tip, jak být produktivní i na dovolené.

Pokud patříte mezi těch pár šťastných, kteří mohou na dovolené 100% vypnout a hodit vše za hlavu, tento článek není naštěstí určen pro vás, takže vám jen popřejeme krásnou dovolenou a doufáme, že se při plánování dovolené inspirujete některým z našich cestovatelských článků.

Tento tip je jednoduchý (ano, v jednoduchosti je prostě krása) a zároveň opravdu efektivní. Na poslední dovolené jsem jej aktivně vyzkoušel a nejen, že mi nijak nenarušil dovolenou, ale naopak mi zjednodušil návrat do plného pracovního procesu.

Po dlouhé době jsem tedy konečně nemusel řešit víc jak 1000 e-mailů v inboxu po týdnu dovolené.

Jedna hodina denně stačí!

Pokud stejně jako já potřebujete na dovolené reagovat na e-maily, předávat informace kolegům či odpovídat na jednoduché dotazy, stačí, když si během dovolené každý den vyčleníte 1 hodinu na e-maily. Záleží čistě na vás, zda to bude ráno, odpoledne nebo večer, je ale důležité, aby se jednalo o hluché místo ve vašem dovolenkovém programu. Tento tip vám má pomoci být produktivnější, ne vás přivést do problémů. Práce by nikdy neměla být přednější než čas strávený s rodinou.

Díky jedné hodině denně dokážete nejen promazat zbytečné e-maily, ale dokonce zcela zpracovat váš inbox. A to jen díky tomu, že neřešíte nic jiného.

Je samozřejmé, že i tak vám zůstanou e-maily a úkoly, které nemůžete na dovolené vyřešit, ale bude jich rozhodně mnohem méně.

Z praxe

V mém případě jsem byl nedostupný celý pracovní týden a část víkendu. Čas na e-maily jsem si vyčlenil vždy večer, když Lea zpracovávala fotky na Instagram. Celou hodinu jsem nad e-maily strávil jen jednou, a to když jsem odpovídal na delší dotaz a potřeboval si ověřit fakta. Díky tomu jsem vyřešil spoustu drobných úkolů a na konci dovolené mi zůstalo jen 8 e-mailů k vyřízení.

Pokud se vždy děsíte, kolik e-mailů na vás bude čekat po návratu z dovolené, určitě tento tip vyzkoušejte. Uvidíte, třeba vám bude tento styl vyhovovat a časový rámec si snadno upravíte dle aktuální situace. Určitě ale nikdy práci neobětujte více jak 2 hodiny denně. Na dovolené by si měl člověk v první řadě odpočinout.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: « 7 tipů pro produktivní home office

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.