Recenze: Samsung Galaxy Tab S7+

Recenze: Samsung Galaxy Tab S7+
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 6 minut/y.)

Již delší dobu jsem vybíral nový tablet, který bych mohl používat na vše, co potřebuji. Výběr nebyl vůbec snadný, ale nakonec vyšel nový Samsung Galaxy Tab S7+, který u mne také zvítězil. V dnešním článku se můžete těšit na recenzi po více jak 2 měsících používání. 

Požadavky

Než se podíváme na tablet samotný, nejdříve vám sdělím své požadavky, které jsem na nový tablet měl. Nebyly totiž zrovna malé, díky čemuž se značně zredukoval výběr produktů.

 1. Alespoň 10 palců velký
  Jelikož nemám tablet jen na práci, ale také na sledování filmů či Netflixu, 10 palců je pro mne opravdu minimum. 
 2. Minimálně 4GB paměti
  Ze zkušenosti vím, že jsem velice náročný uživatel a vždy mám spuštěno velké množství aplikací. 4GB RAM je tím pádem naprosté minimum. 
 3. Mobilní internet (LTE)
  Tablet je skvělý pomocník na cesty, ale ne všude je k dispozici Wi-Fi, takže LTE je více méně nutnost. 
 4. Dlouhá výdrž baterie
  Jelikož mám tablet převážně na cesty, nemohu spoléhat na to, že bude vždy a všude k dispozici nabíječka. Tablet musí na jedno nabití vydržet alespoň 10 hodin práce (ne videa). 
 5. Externí klávesnice
  Jelikož tablet používám nejen pro práci, ale také pro tvorbu obsahu na blog, potřebuji mít k němu klávesnici. Externí bluetooth klávesnice pro mne bohužel není optimálním řešením (mám odzkoušeno z praxe). 


Právě na základě těchto kritérií jsem si nakonec vybral Samsung Galaxy Tab S7+, na který se dnes spolu detailně podíváme. 

Obsah balení

Tablet přišel v poměrně malém balení společně s dotykovým perem (což bylo další plus při výběru) a nabíječkou. U této nejvyšší řady byste očekávali vzhledem k ceně alespoň jednoduchý obal, který by ochránil displej tabletu. Samsung jej zde bohužel nedal, což je určitě velká škoda.

V mém případě jsem ihned dokupoval také originální klávesnici, která obal plně nahrazuje, takže mně osobně absence obalu nevadila. Ne všichni si však klávesnici pořídí, takže obal by byl příjemným benefitem. 

First look

Po rozbalení na vás vykoukne opravdu nádherný tablet v luxusním provedení. Tablet je extrémně tenký a přestože se jedná o 12,4 palcové provedení, není nijak zvlášť těžký. Provedení se Samsungu povedlo opravdu na jedničku. 

Stejně je na tom i klávesnice, která je také skvěle provedena. Klávesnice je velice nízká, takže při jejím zapojení k tabletu se celková výška provedení zvýší jen nepatrně a celkově to působí velmi profesionálně (na schůzkách tento tablet opravdu vynikne). 

Hardware

Po hardwarové stránce je tablet rovněž skvěle vybaven (přesnou konfiguraci naleznete zde). Osmijádrový procesor s 6GB RAM má pro Android skvělý výkon i na ty nejnáročnější hry a aplikace. Co mě ale doopravdy potěšilo, je monitor s neuvěřitelným rozlišením 2800x1752 pixelů (skvělé pro práci) a 120Hz. Díky tomu je obraz skvěle plynulý a na tabletu je doslova radost pracovat.

Do budoucna pak zcela jistě potěší podpora 5GHz mobilních sítí, které jsem doposud neměl možnost vyzkoušet. 

Aktuálně na trhu nenajdete výkonnější tablet s Androidem. 

Software & Samsung DEX

Tablet je vybaven operačním systémem Android 10. Co je však hlavní, je vybaven nástavbou Samsung DEX, která po zapnutí či připojení klávesnice změní prostředí do notebookového stylu. Najednou se z běžného tabletu stává plnohodnotný notebook s několika funkcemi navíc. 

Já osobně pracuji jen v Samsung DEX.

Samsung DEX je opravdu skvělý a funguje tam vše, na co jste na notebooku zvyklí (např. přichytávání oken, které je na tabletu s tímto rozlišením opravdu super). Má to však jedno velké ALE. 

Samsung DEX bohužel naráží na podporu/kompatibilitu aplikací. Některé fungují zcela bez problémů - např. Google aplikace, Microsoft 365 a spousta dalších. Ostatní aplikace však mohou mít problémy. Jedná se například o Mapy.cz či Netflix. Tyto aplikace nepodporují změnu velikosti okna, takže když se vám náhodou spustí v menším okně a vy si je budete chtít maximalizovat, Samsung DEX danou aplikaci “zabije” a spustí znovu přes celou obrazovku. Tedy, alespoň se o to pokusí, občas však bez úspěchu, takže vám nezbyde nic jiného, než spustit aplikaci znovu. 

V tomto ohledu se nemůžeme zlobit vyloženě na Samsung, ten se rozhodně snaží, ale některé aplikace budou prostě vždy problémové. 

Dvě věci mi v Samsung DEX bohužel chybí - podpora více pracovních ploch a widgety, na které jsme zvyklí z klasického Android prostředí. Třeba se jednou dočkáme, aktuálně je to však daň za vysoce produktivní prostředí. 

Samsung Galaxy Tab S7+ v praxi

Samsung Galaxy Tab S7+ jsem si vybral jak pro pracovní, tak soukromé účely. Pracovně tablet používám (kromě občasného testování) především při jednáních, jelikož se na něm dá pomocí dotykového pera pracovat velice efektivně. Nemluvím teď jen o náčrtech či poznámkách psaných rukou, ale především o možnostech zachycení fotky webu, informačního či prodejního systému a vkládání poznámek přímo do tohoto náhledu. To se ukázalo jako jedna z nejdůležitějších funkcí, které při jednáních používám a která mi značně ulehčuje práci.

Kromě toho používám tablet také k plánování, ať už se jedná o věci pracovní (primárně), soukromé či spojené s blogem (přes Google kalendář si například plánujeme zveřejňování článků). Jedná se o nejjednodušší možnost propojení pracovního a soukromého světa na jednom místě, jelikož v soukromém životě používáme Google Workspaces a v pracovním Microsoft 365.

Jak jsem již zmínil výše, na tabletu používám výhradně prostředí Samsung DEX. Nejen, že mi vyhovuje v tom, co dělám, ale poskytuje mi nové produktivní návyky, které zefektivňují mou práci. Díky tabletu jsem se rovněž vrátil zpět ke Google Keeps, který mi na mobilním telefonu příliš nevyhovoval. 

Díky prostředí Samsung DEX jsem si také “osahal” Samsung Pen, a to do takové míry, že jej používám místo myši i dotykového ovládání. V tomto ohledu bych ocenil možnost zmenšení záhlaví oken, která na můj vkus zabírají příliš mnoho místa.

Za celou dobu používání jsem neměl potřebu tablet nijak zvlášť nabíjet, a to ani během prodlouženého víkendu na jižní Moravě, kde jsme se na tabletu dívali na Netflix, vyřizoval jsem na něm emaily, brouzdal po internetu a Twitteru a nabíjel jsem jej nakonec až šestý den. Výdrž baterie mě tedy velice příjemně překvapila. 

Závěr

Samsung Galaxy Tab S7+ právem patří mezi nejlepší tablety na trhu a jeho primárním cílem je konkurovat iPadu od Applu, což se mu dle mého názoru daří skvěle - ať už výbavou, výkonem či především mnohem nižší cenou. 

Tablet je určen primárně do pracovního prostředí, kde jej využijí nejen uživatelé Google Workspace, ale také uživatelé používající Microsoft 365. Těm navíc přinese spoustu nových možností práce v kanceláři i na cestách. Tablet dokáže plně nahradit kancelářský počítač/notebook. To samozřejmě platí především v případě, že si k němu dokoupíte originální klávesnici (tento článek i všechny poslední píšu právě na ní). 

 

 • velký displej
 • 5Ghz
 • Samsung DEX
 • Samsung Pen v ceně
 • originální klávesnice
 • hw výbava
 • absence obalu v základu
 • Samsung DEX poměrně dlouho nabíhá
 • podpora aplikací v Samsung DEX

 

Galerie Obrázků

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.