Historické slavnosti ve Starém Městě

Historické slavnosti ve Starém Městě
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Minulý víkend proběhl první (a doufáme že ne poslední) ročník historických slavností ve Starém Městě u Frýdku-Místku. Krásné počasí a zajímavý program, to byly hlavní důvody, kvůli kterým jsme se rozhodli tuto akci navštívit.

Historické slavnosti - zábava pro děti?

Historické slavnosti jsou primárně určeny pro rodiny s dětmi, ale zabaví se zde samozřejmě i dospělí. Kromě velkého množství her čekaly na děti také stánky s hračkami a nejrůznějšími dobrotami. Velký ohlas měla i přítomnost některých domácích zvířat, které si děti mohly pohladit nebo se na nich dokonce projet (např. na oslíkovi).

Hlavním programem bylo vystoupení historický souborů, které si pro diváky připravily několik opravdu zajímavých představení. U soubojů rytířů se děti maximálně bavily, naproti tomu vystoupení fakíra některé ani nedokoukaly.

Zlatým hřebem programu se však nakonec ukázal mistr popravčí, který předvedl číslo, na které děti ani jejich rodiče jen tak nezapomenou. Katův jazyk byl mnohem ostřejší, než jakékoli jiné náčiní v jeho repertoáru a na "vypípávání" také nebyl prostor. Možná právě proto měl kat mezi dětmi takový úspěch a zůstává pouze otázkou, jestli se ten den nenaučily pár nových slov.

Kat však samozřejmě nezůstal pouze u mluveného slova a některé své náčiní předvedl přímo v akci - na nic netušících divácích. Pokud byste na tyto slavnosti zamířili třeba příští rok, dám Vám jednu dobrou radu - s katem se musí maximálně spolupracovat! Jak to dopadá, když spolupráce ze strany "mučeného" vázne, poznala jedna divačka doslova na vlastní kůži.

Závěr

První ročník historických slavností ve Starém Městě se nám opravdu moc líbil, což dokládá také fakt, že jsme se tam během dne vydali hned dvakrát. Za sebe návštěvu této akce vřele doporučujeme a doufáme, že se z ní stane každoroční tradice města.

P. S. Velkou fotogalerii z akce naleznete na stránkách Starého Města (ZDE).

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.