Doplňky stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu

Doplňky stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 5 - 9 minut/y.)

Jak už jste si zřejmě všimli, doplňky stravy s obsahem kolagenu jsou moje vášeň a také téma, kterým se neustále zabývám. Prevence vrásek a jiných forem stárnutí jde ruku v ruce s doplňováním úbytku kolagenu v organismu. A věřte, že to za ty peníze opravdu stojí.

Za dobu svého blogování jsem již zrecenzovala pět doplňků stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu a jeden sirup s kolagenem typu II. Ačkoli se to může zdát dost, v porovnání s tím, kolik kolagenových produktů se každoročně uvede na trh, je to stále bolestně málo. Testování samotné je velice náročný proces, který zahrnuje nejen několik měsíců každodenního pozorování, ale také snahu eliminovat všechny další faktory, které by mohly nějakým způsobem ovlivnit výsledek. Není v mých silách otestovat všechny produkty, které se na trhu objeví, tudíž si mezi nimi velice dobře vybírám.

Dnes bych Vám ráda představila několik produktů s obsahem hydrolyzovaného kolagenu, které se dají sehnat v lékárnách a které mě z nějakého důvodu zaujaly.

Poznámka: Z důvodu lepší orientace mezi jednotlivými výrobky budu uvádět pouze obsah účinných látek jako je kolagen, kyselina hyaluronová, vitamin C, glukosamin nebo chondroitin sulfát. Pro kompletní složení vždy navštivte stránky výrobce.

Benegen 4000:

30 sáčků, cca 329 Kč

Kombinovaný doplněk stravy ve formě chutného nápoje s vysokým obsahem kolagenního hydrolyzátu a chondroitinu, doplněný o malé množství kyseliny hyaluronové. Benegen 4000 je primárně zaměřen na obnovu funkce kloubních chrupavek, ale díky vyššímu obsahu kolagenu I. a III. typu je samozřejmě vhodný i k regeneraci kůže.

Účinné látky v denní dávce (1 sáček):

 • kolagenní hydrolyzát typu I a III - 4 000 mg
 • chondroitin sulfát - 500 mg
 • hyaluronát sodný - 2 mg
 • vitamin C - 80 mg

Můj názor:

Líbí se mi forma rozpustného nápoje s ovocnou příchutí a poměrně dost slušné složení za vcelku příznivou cenu. Co už se mi moc nelíbí, je fakt, že se nikde nedá dohledat, jaký druh kolagenu byl při výrobě použit, takže předpokládám, že se bude jednat o hydrolyzát kolagenu hovězího. Kyseliny hyaluronové je ve výrobku šíleně málo, takže je zde spíše na okrasu, žádné výraznější účinky od ní určitě nečekejte.

Zdroj obrázku: www.benegen.cz

Benegen Skin:

30 sáčků, cca 499 Kč

Vylepšená receptura klasického Benegenu 4000 obohacená o L-methionin, biotin, selen a zinek. Obsah kyseliny hyaluronové je navýšen na 10 mg v jedné denní dávce. Díky svému složení je Benegen Skin primárně určen na podporu a bonovu funkce pleti, nehtů a vlasů.

Účinné látky v denní dávce (1 sáček):

 • kolagenní hydrolyzát - 4 000 mg
 • hyaluronát sodný - 10 mg
 • vitamin C - 80 mg

Můj názor:

Pokud vyloženě nepotřebujete zlepšit kvalitu vlasů a nehtů a Vaším cílem je spíše prevence vrásek a ochrana kloubů, zvolila bych určitě klasický Benegen 4000. Množství kolagenu a vitamínu C je totožné, pouze u výrobku Benegen Skin je lehce navýšen obsah kyseliny hyaluronové (na můj vkus je jí ale stále zoufale málo). Za ten stokorunový rozdíl to podle mého názoru prostě nestojí.

Zdroj obrázku: www.benegen.cz

Liftea Colagenova HA - vanilka/čokoláda:

390 g, cca 620 Kč

Doplněk stravy ve formě prášku ve dvou lahodných příchutích. Krásnou pleť, vlasy a nehty zajistí vysoké množství patentovaného hydrolyzovaného kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Účinné látky v denní dávce (2 odměrky):

 • hydrolyzovaný kolagen Peptan - 10 000 mg
 • kyselina hyaluronová - 100 mg

Můj názor:

U Colagenovy HA mě zaujal především vysoký obsah hydrolyzovaného kolagenu Peptan (10 000 mg, zřejmě hovězího původu) a vysoké množství kyseliny hyaluronové ExceptionHYAL (100 mg). Jediné, co mi tedy u Colagenovy HA vadí, je to, že neobsahuje přidaný vitamín C. Co se týče volby příchutě, tady už záleží jen na Vašich osobních preferencích. Mně osobně klasická vanilková Colagenova zrovna moc neuchvátila, ale čokoládová příchuť je opravdu vynikající. Díky obsahu kakaového prášku má bohužel nápoj tendenci hrudkovat, ale to jsem nakonec vyřešila tím, že jsem prášek vždy nejprve rozmíchala ve studené vodě a následně dolila teplou vodou. Pokud však máte doma k dispozici shaker, míchejte nápoj raději v něm.

Zdroj obrázku: www.liftea.cz

Liftea Colagenova Hyaluronic+:

30 kapslí, cca 290 Kč

První výrobek značky Liftea s obsahem hydrolyzovaného mořského kolagenu doplněný o patentovanou kyselinu hyaluronovou a výtažek z aceroly (zdroj vitaminu C). Účinný bojovník proti vráskám ve formě tobolek.

Účinné látky v denní dávce (1 tobolka):

 • hydrolyzovaný mořský kolagen Peptan - 60 mg
 • kyselina hyaluronová - 100 mg
 • výtažek z aceroly - 80 mg (odpovídá 50 % DDD vitaminu C)

Můj názor:

Je známo, že lidské tělo pracuje lépe s kolagenem mořského původu, než s tím, který je získáván z jiných zdrojů (např. hovězí, vepřový nebo kuřecí kolagen). Jeho hlavní nevýhodou je bohužel fakt, že je poměrně dost drahý a ne každý si ho může dovolit. Firma Liftec se snaží přinést trochu toho luxusu i běžným smrtelníkům. Mořského kolagenu je v tomto výrobku sice málo, ale dohání to vysokou dávkou kyseliny hyaluronové a přírodním zdrojem vitaminu C, takže pokud hledíte na cenu, ale stále chcete pro svou pleť něco udělat, s výrobkem Colagenova Hyaluronic+ určitě nešlápnete vedle.

Zdroj obrázku: www.liftea.cz

DermoCollagen ProVenus:

30 sáčků, cca 890 Kč

Unikátní doplněk stravy s obsahem patentovaných bioaktivních kolagenních peptidů VERISOL doplněný vitamínem C a vysokým obsahem kyseliny hyaluronové. K hloubkové výživě pleti dále přispějí vitamin E, biotin, kyselina pantothenová, hořčík a zinek. Účinnost přípravku je potvrzena německými klinickými studiemi.

Účinné látky v denní dávce (1 sáček):

 • kolagenní peptidy VERISOL - 2 500 mg
 • kyselina hyaluronová - 60 mg
 • vitamin C - 80 mg

Můj názor:

Kolagenový nápoj s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové v denní dávce a příjemnou pomerančovou příchutí. Klinické studie prokázaly významné zvýšení hladiny kolagenu a elastinu v kůži již po 4 týdnech užívání, což se projevilo nejen zlepšením stavu vrásek, ale také zvýšením elasticity kůže. Co se týče stavu celulitidy, zde byly první výsledky patrné již po 3 měsících, ale výraznějších změn bylo samozřejmě dosaženo až po půl roce každodenního užívání. Osobně se mi nelíbí přidaný Acesulfam K, myslím, že sukralóza jako jediné sladidlo by úplně stačila. Vhodný k dlouhodobému užívání a také pro těhotné a kojící ženy.

Zdroj obrázku: www.provenus.cz

Optimal Collagen:

500 ml, cca 1399 Kč

Bioaktivní rybí kolagen v chutné tekuté formě doplněný kyselinou hyaluronovou, zinkem a vitamíny C a B9 (kyselina listová). Bez cukru, umělých barviv a konzervantů. Vyrobeno ve Francii.

Účinné látky v denní dávce (20 ml):

 • hydrolyzovaný rybí kolagen Peptan - 8 000 mg
 • kyselina hyaluronová - 20 mg
 • vitamin C - 80 mg

Můj názor:

Doporučená denní dávka přípravku Optimal Collagen je 20-30 ml, což znamená, že výrobek vystačí na 17-25 dní užívání (preventivní vs. léčebná dávka). Vzhledem k ceně bych očekávala, že balení vystačí alespoň na měsíc užívání. Osobně se mi také nelíbí, že se běžný člověk nikde nedohledá přesného složení produktu, a to ani na oficiálních stránkách výrobce. Já ho našla až na PharmDatech, což je číselník pro lékárny a jejich distributory a bohužel mi to moc nesedí - na oficiálních stránkách se například dočtete, že výrobek Optimal Collagen neobsahuje žádné umělé konzervanty, ale podle PharmDat je ve složení obsažen sorban draselný a benzoan sodný. Kromě toho pak ve složení najdete například také kyselinu fosforečnou nebo acesulfam K. Oceňuji vysokou dávku hydrolyzovaného rybího kolagenu, ale myslím, že s takovým složením a cenou si nechám tento přípravek zřejmě ujít.

Zdroj obrázku: www.optimalcollagen.com/cz/

Rejuvenated Collagen Shots:

330 g, cca 1350 Kč

Komplexní kolagenový nápoj s extrémně vysokým obsahem hydrolyzovaného mořského kolagenu doplněný o výtažek z Acaí, kyselinu hyaluronovou, vitamíny a minerální látky. Bez cukru, lepku, laktózy a umělých barviv, sladidel či konzervačních látek.

Účinné látky v denní dávce (11 g):

 • hydrolyzovaný mořský kolagen - 10 000 mg
 • kyselina hyaluronová - 15 mg
 • vitamin C - 80 mg

Můj názor:

V zahraničí patří tento kolagenový nápoj mezi jeden z nejoblíbenějších a při pohledu na obsah účinných látek se tomu ani nedivím. Chuťově není úplně nejlepší, aroma lesního ovoce je velice slabé, takže ho doporučuji smíchat s nějakým džusem nebo ovocným smoothie. Co se týče účinků, neužívala jsem ho dostatečně dlouhou dobu, abych mohla být zcela objektivní, ale myslím si, že po dvou měsících (takovou dobu jsem ho užívala já) by už měly být vidět nějaké výsledky. Do budoucna ho plánuji vyzkoušet ještě jednou a podrobit delšímu testování.

Zdroj obrázku: www.rejuvenated.cz

Kolagen Dias Forte:

30 sáčků, cca 720 Kč

Rozpustný prášek s vysokým obsahem různých typů kolagenu doplněný o kyselinu hyaluronovou, vitamin C a vitamin E. Ve dvou chutných příchutích - granátové jablko nebo grapefruit.

Účinné látky v denní dávce (1 sáček):

 • kolagenní hydrolyzát typu I a III - 10 000 mg
 • kolagenní hydrolyzát typu II - 30 mg
 • nativní kolagen typu II - 20 mikrogramů
 • hyaluronát sodný - 2 mg
 • vitamin C - 100 mg

Můj názor:

Doplněk stravy se speciální směsí kolagenů Collagen quattro complex (hydrolyzovaný kolagen typu I, II a III + nativní kolagen typu II) doplněný o vitamíny a kyselinu hyaluronovou. Vysoký obsah účinných látek se odráží v trochu vyšší pořizovací ceně, ale stále se nejedná o nejdražší kolagen na trhu.

Zdroj obrázku: diaskolagen.cz

Remedicum Marine Collagen:

300 g, cca 599 Kč

100% čistý hydrolyzovaný rybí kolagen typu I v maximálnní denní dávce 10 000 mg. Snadno rozpustný prášek, bez chuti a bez zápachu. Vyrobeno ve Švédsku.

Účinné látky v denní dávce (2 odměrky):

 • hydrolyzovaný rybí kolagen typu I - 10 000 mg

Můj názor:

Čistý hydrolyzovaný mořský kolagen v extrémně vysoké denní dávce a za velice příznivou cenu. Pokud se osvědčí, je docela dobře možné, že svrhne z mého pomyslného piedestalu i slavný Collalloc nebo Inca Collagen.

Zdroj obrázku: www.remedicum.cz

EkoMedica Kolagen:

500 ml, cca 379 Kč

Tekutý doplněk stravy s obsahem hydrolyzovaného rybího kolagenu ve směsi s hořčíkem, kyselinou hyaluronovou a vitamínem C. S chutnou mangovou příchutí.

Účinné látky v denní dávce (30 ml):

 • hydrolyzovaný rybí kolagen - 800 mg
 • kyselina hyaluronová - 60 mg
 • vitamin C - 300 mg

Můj názor:

O tomto kolagenu jsem Vám již psala v mém kosmetickém wishlistu pro rok 2017. Tehdy byl o něco dražší, ale také obsahoval větší množství hydrolyzovaného kolagenu. Poté byl nějakou dobu nedostupný a nyní se znovu objevil v lékárenské distribuci, tentokrát již však s upraveným složením. Obsah kolagenu je na můj vkus příliš nízký, ale líbí mi vysoké množství kyseliny hyaluronové, takže ho do budoucna zřejmě vyzkouším. Při dávce 30 ml denně vystačí jedna láhev na 17 dní.

Zdroj obrázku: www.ekomedica.cz

Využijte slevu na nákup Colagenovy:

 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.