Recenze: kolagenový nápoj BeneGEN 4000

Recenze: kolagenový nápoj BeneGEN 4000
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Před pár měsíci jsem pro Vás sepsala seznam doplňků stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu, které mě z nějakého důvodu zaujaly a které mám v plánu do budoucna otestovat. Prevence kloubních obtíží a anti-aging jde ruku v ruce s doplňováním ubývajícícho kolagenu zpět do organismu a mým cílem je najít takový produkt, který bude opravdu účinný, ale zároveň Vás finančně nezruinuje.

BeneGEN 4000 je doplněk stravy ve formě chutného nápoje s vysokým obsahem hydrolyzovaného kolagenu v jedné denní dávce (4000 mg v jednom sáčku) a kombinací dalších účinných látek potřebných pro celkové zdraví kloubů, svalů, kostí, šlach a pleti (chondroitin sulfát, kyselina hyaluronová a vitamín C). BeneGEN 4000 je vhodný nejen pro seniory, ale také aktivní sportovce a mladé lidi v období růstu. Lze ho užívat dlouhodobě.

Složení (1 sáček): kolagenní hydrolyzát I. a III. typu 4000 mg, chondroitin sulfát 450 mg, hyaluronát sodný 2 mg, vitamin C (kyselina L-askorbová) 80 mg, hydrogenuhličitan sodný, sukralóza, grapefruitové aroma, L-Leucin, betanin (extrakt z červené řepy), kyselina citrónová

BeneGEN 4000 seženete ve všech dobrých lékárnách a běžná cena se pohybuje okolo 329 Kč za 30 sáčků.

Příprava a dávkování:

Obsah jednoho sáčku rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Prášek samotný je velice jemný a snadno hrudkuje, takže je důležité dbát na pořadí, v jakém nápoj připravujete - do sklenice nejprve nasypte prášek a až poté přidejte vodu (nejlépe za stálého míchání). Bohužel, ani při dodržení tohoto pořadí se hrudkám úplně nevyhnete, ale je jich pak naprosté minimum. Pokud byste chtěli nápoj zcela bez hrudek, doporučuji použít shaker.

V rámci prevence se doporučuje užívat jeden sáček denně. V případě větších či akutních obtíží lze první dva týdny zvýšit denní dávku na dva sáčky za den. Doporučená doba užívání je vždy alespoň 2-3 měsíce.

Výrobce doporučuje nápoj užívat nejlépe po jídle, já se však řídím pravidlem, že by se měl kolagen užívat nalačno, takže si ho připravuji vždy ráno, ihned po probuzení. Grepová příchuť je poměrně dost intenzivní a rychle se "přejí", takže si ho míchám s různými druhy ovocných džusů. Pokud chcete nápoj sladší, smíchejte ho s menším množstvím vody, v opačném případě je poměrně dost kyselý.

Testování:

První měsíc užívání:

V očekávání rychlejšího nástupu účinku jsem se rozhodla první měsíc užívat dva sáčky denně, jeden ráno a druhý půl hodiny před spaním. Co se týče kloubů, první účinky se dostavily opravdu poměrně rychle (cca po dvou týdnech užívání), ale na pleti jsem si bohužel žádných viditelných změn nevšimla ani po měsíci užívání. Žádná redukce hloubky vrásek, žádné vypnutí pleti, prostě nic.

Druhý měsíc užívání:

Na základě vyhodnocení výsledků předchozího měsíce jsem se rozhodla, že si k nápoji BeneGEN přidám ještě mořský kolagen Inca Collagen, se kterým jsem měla v minulosti poměrně dobré zkušenosti, co se kvality pleti týče. BeneGEN jsem tedy začala užívat ráno, cca hodinu před snídaní a Inca Collagen jsem zařadila na noc, půl hodiny před spaním. Po této kombinaci začaly konečně benefitovat nejen klouby, ale také pleť. Ne že by mi tedy vymizely stávající vrásky, na to je bohužel i Inca Collagen krátký, ale pleť se rozhodně trochu "naducala" a vypnula.

Třetí měsíc užívání:

Abych byla upřímná, nebýt toho, že jsem čtvrtou krabičku nápoje BeneGEN vyhrála v jedné soutěži, v dalším testování bych již zřejmě nepokračovala. Bohužel, ani po třech měsících užívání se na pleti neprojevily žádné výraznější změny, které bych mohla přisuzovat právě BeneGENu a já nejsem ten typ člověka, který by chtěl v tomto ohledu zbytečně mrhat drahocenným časem (přeci jen, nikdo z nás nemládne, že?). Co se však kloubů týče, tady jsem byla nadmíru spokojená - zcela vymizelo občasné "loupání" v kloubech a ani při zvýšené zátěži (horské túry, dlouhé pochody po silnici, běh atd.) jsem nepociťovala žádnou bolest. Naopak se mi zdá, že BeneGEN značným způsobem urychlil celkovou regeneraci po zátěži.

Výhody:

  • vysoký obsah hydrolyzovaného kolagenu I. a III. typu (4000 mg/1 sáček)
  • kombinace kolagenu, chondroitinu, vitamínu C a kyseliny hyaluronové
  • při zvýšném dávkování je účinek na klouby patrný již po 14 dnech
  • forma chutného nápoje s grepovou příchutí
  • slazeno pouze sukralózou
  • příznivá cena (od 329 Kč/30 sáčků)
  • vyrobeno v České republice

Nevýhody:

  • špatně se rozpouští a hrudkuje
  • grepová příchuť se velice rychle omrzí
  • působí pouze na chrupavky, účinek na pleť je minimální

Závěr:

Pokud na své bolavé klouby hledáte komplexní doplněk stravy, který opravdu funguje, ale zároveň je i cenově přijatelný, zkuste BeneGEN 4000. Při zvýšeném dávkování funguje opravdu velice rychle a díky formě chutného nápoje se snadno užívá. Naopak, pokud je Vaším cílem zpevnění pleti či redukce vrásek, doporučuji Vám sáhnout spíše po nápojích jako je Inca Collagen nebo Collalloc.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.