Solo: Star Wars Story

Solo: Star Wars Story
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Han Solo je bez pochyby jedou z nejvýraznějších postav Hvězdných válek. Jaké však byly jeho počátky? Jak získal legendární Millennium Falcon? A jak se vůbec seznámil s Chewbaccou? To vše a mnohem více se dozvíte v novém filmu s názvem Solo: Star Wars Story.

Co si budeme nalhávat, vesmír je obrovský a na lidská práva se v něm zrovna moc nehledí. Impérium tomu samozřejmě také nepomohlo a naopak umožnilo upevnit moc různým gangům a zločineckým organizacím, které ovládají celé planety a systémy.

"Nedělejme si však iluze o Republice, ani ta nedokázala skoncovat s otroctvím."

Také Han Solo vyrůstá na jedné takové planetě a aby vůbec přežil, musí se živit krádežemi a podvody. Jeho snem je stát se tím nejlepším pilotem ve vesmíru, aby se tak však stalo, musí se nejprve z této planety dostat.

Vesmír je mnohem nebezpečnější, než si kdy dokázal představit. Čeká ho dobrodružství, které jej buď proslaví nebo ho bude stát život. Stejně jako kapitán Kirk, ani on nevěří v neřešitelné situace. Jeho prořízlá pusa jej dokáže z mnoha problémů dostat, do řady dalších jej však naopak přivede. Můžete se tak těšit na spoustu zajímavých a neočekávaných situací.

Příběh samotný záměrně prozrazovat nebudeme. Stejně jako ostatní filmy ze světa Hvězdných válek, i toto je klasická pohádka pro dospělé a rozhodně stojí za to si na ni zajít do kina. Zklamaní určitě nebudete.

Svět Hvězdných válek je opravdu rozsáhlý a těch šest původních filmů nás do tohoto vesmíru pouze uvedlo. Nové vedlejší příběhy pak mají za úkol tento vesmír divákům dokreslit a musím říct, že v případě Sola se to rozhodně povedlo. Dle dostupných informací protagonista Hana Sola podepsal smlouvu celkem na tři filmy, takže je již zřejmé, že i z tohoto filmu se nakonec stane samostatná trilogie.

Jeden malý spoiler na závěr: Ve filmu se dozvíte, jak vlastně vzniklo jméno Han Solo. A věřte mi, budete překvapeni.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.