Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Poslední díl filmové série z dílny Marvel Comics spojil všechny hrdiny tohoto komiksového světa do jednoho velkého souboje proti Thanosovi - titánovi, který chce vyvraždit polovinu populce celého vesmíru. Dokážou jej hrdinové Marvel Comics společně porazit?

Trailer

Temný film plný beznaděje

S Thanosem a jeho "dětmi" (zde by se spíše hodilo označení generálové) se setkáváme již v prvním záběru a pro naše oblíbené hrdiny to nevypadá vůbec dobře, Thanos je totiž mnohem silnější než kdokoli jiný, s kým se doposud setkali. Souboj s Thanosem je pro naše hrdiny tedy opravdovou výzvou a snahou o přežití.

Smrt si však i přes veškerou snahu všech hrdinů vybírá svou daň po celém vesmíru a Strážci Galaxie se jen dozvídají o dalších planetách, jejichž populaci Thanos z poloviny vyvraždil.

Thanos

Jak už jsem zmiňoval výše, Thanos se snaží vesmíru navrátit ztracenou rovnováhu tím, že na každé planetě vyvraždí polovinu jejích obyvatel. Je z hloubi duše přesvědčen, že pokud to neudělá, planety se nakonec přelidní a obyvatelstvo samo zapříčiní jejich zkázu a potažmo pak zkázu celého vesmíru.

Boj a vyvražďování planety za planetou je však velice náročná záležitost, takže se snaží najít tzv. kameny Nekonečna, které by mu umožnily zrealizovat celý plán během pár sekund.

Akce, akce, akce

Hrdinů, kteří se s Thanosem musí utkat v nelítostném boji, je velmi mnoho a na začátku nejsou vůbec jednotní, takže se můžete těšit na jeden souboj za druhým, ať už přímo s Thanosem nebo s jeho generály. A můžete si být jisti, že boje nebudou vůbec jednoduché.

Bohužel, čas není neomezený, takže akce nakonec dost utápí samotný příběh a spousta věcí není nikterak vysvětlena.

Závěr

Film plný akce a napětí, který jistě ocení všichni skalní fanoušci Marvel Comics, ale zklamaní samozřejmě nebudou ani "pouzí" příznivci filmových sérií jako Avengers, Thor či Strážci Galaxie. Můžete se těšit na úžasné prolnutí všech těchto filmů, ale také světů - především pak na propojení s magickým světem Doktora Strange. Obrovským mínusem je nedostatek samotného času, takže ve filmu chybí spousta věcí vysvětlit. Trocha té příběhové omáčky by rozhodně nezaškodila.

Hodnocení: 88 %

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.