Netflix: Happy!

Netflix: Happy!
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Může se stát vánoční zázrak policistovi, který rozhodně není kladným hrdinou, ale spíše nebezpečným psychopatem?

Happy je další z oblíbených seriálů, který naleznete na Netflixu a na který se dnes spolu podíváme trochu podrobněji.

Trailer

Happy

Happy, fialový jednorožec, je imaginární kamarád malé holčičky Hailey. Ta společně se svou maminkou navštíví vánoční představení oblíbeného dětského interpreta. Bohužel, v davu lidí na představení nevidí, takže se od maminky odtrhne a snaží se najít takové místo, ze kterého by na představení lépe viděla.

Při hledání narazí Hailey na Santa Clause. Ne však na toho roztomilého staříka s bílým plnovousem, ale na špinavého vagabunda v santovském obleku. Ten neváhá ani vteřinu a nebohá holčička skončí v jeho spárech.

Happy tak nemá na vybranou. Aby zachránil svou kamarádku, musí najít pomoc. Ale jak, když ho vidí jen ona?

Detektiv Nick Sax

Bývalý policista Nick Sax rozhodně není někdo, koho byste v nouzi požádali o pomoc. Zločinci z něj sice mají strach, ale ostatní policisté by jej raději viděli mrtvého. Sax se problémům rozhodně nevyhýbá, spíše naopak - snaží se je na sebe přivolat.

Tři mladí mafiáni se vydají Saxe zabít. To však ještě netuší, že se jedná o past. Sax byl najat, aby právě tyto tři mladé, ale velice nebezpečné mafiány zprovodil ze světa. To se mu samozřejmě nakonec podaří, ale neváhá k tomu využít (zabít) také další osoby.

Kromě těchto tří mafiánů dorazí na dané místo také nejmladší z bratrů, který jako jediný zná heslo k zašifrovanému souboru předchozího Dona (mafiánského bosse), který obsahuje veškeré kompromitující informace snad každé osoby ve městě. Jelikož však na Saxe vystřelí, Sax neváhá ani vteřinu a zabije i jeho. Mladík ještě stihne Saxovi před svou smrtí sdělit heslo k tomuto souboru a udělá z něj tak cíl všech gangů, mafiánů, ale i policistů ve městě.

Sax tak bude od začátku bojovat doslova o holý život.

Happy & Sax

Happy se Saxem setkává poprvé v sanitce, ve které se Sax probudí po prodělaném infarktu. Nabuzený léky bere Sax Happyho zpočátku jako pouhou halucinaci. Dosti uřvanou a protivnou, třeba podotknout.

Vše se rychle změní, když si Sax uvědomí, že Happy není pouhá halucinace, ale imaginární parťák, který mu radí a prozrazuje věci, které Saxovi doslova zachrání život.

Výhody imaginárního přítele pak pozná Sax především při partii pokeru, kterou nemá s novým parťákem vůbec problém vyhrát. Přesto všechno bude jejich spolupráce poměrně dost skřípat a Happy nebude na konci tak nevinný, jako na začátku.

Těšte se na skupinovou terapii imaginárních kamarádů.

Závěr

Na tento seriál si budete muset zřejmě zvyknout, jelikož je poměrně dost ujetý, morbidní a celkově “divný”. Ona samotná kombinace drsného ex-policisty a fialového jednorožce je velice zvláštní, takže se ani není čemu divit. Pokud se však přes to dokážete přenést, dostanete velice zajímavý, i když trochu ujetý příběh.

Seriál Happy rozhodně není určen pro všechny diváky, ale pokud máte rádi černý až morbidní humor, věřím, že Vás tento příběh může zaujmout. Velkou výhodou jsou také české titulky.

 

Netflix:
https://www.netflix.com/title/80177346

Galerie Obrázků

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.