Krypton - první dojmy

Krypton - první dojmy
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Tento týden jsme mohli spatřit první díl ze seriálového prequelu k postavě Supermana s názvem Krypton. Pilotní díl jsem samozřejmě nesměl vynechat.

Seriál Krypton se odehrává v Supermanově minulosti, přesněji řečeno za života jeho dědečka Seg-Ela. No a aby to nebylo málo komplikované, seriál začíná popravou prapradědečka Supermana (Val-Ela) a odebráním rodového jména EL.

Planeta Krypton a kryptoňané nejsou nijak zvlášt pozoruhodnou rasou, spíše naopak - vládu "uchvátil" hlas Raovu, což je náboženská víra, ve které se rozhodně neštítí zabíjet (proto je popraven Val-El a to ne zrovna humánním způsobem). Kryptoňané i přes veškerou svou techniku věří, že jsou ve vesmíru sami. Víra veškeré vědecké teze potlačuje a pokud nesouhlasíte, čeká vás trest.

Seg-El dostane od tajemného cestovatele v čase klíč k tajné laboratoři svého dědečka (pevnosti Osamění), díky čemuž zjistí, že kryptoňané nejsou ve vesmíru sami a že Kryptonu hrozí velké nebezpečí. To platí samozřejmě i o Supermanovi (vnukovi), kterého musí Seg-El "zachránit".

Čas však rychle ubývá a Brainiac se blíží.

Závěr

DC Comics byl vždy tím lepším z komiksového světa, proto tento seriál rozhodně nemohu vynechat (a to i přes to, že osobně fandím spíše Batmanovi než Supermanovi). Temný svět Kryptonu má své kouzlo a velice se těším na souboj s Brainiacem, což bude asi největší tahák celého seriálu. Doufám však, že ne jediný.

Už jen kvůli Brainiaca stojí seriál za zhlédnutí.

 

foto zdroj: http://www.syfy.com/krypton/photos

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: « Altered Carbon Recenze: Hastrman »

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.