Netflix: Final Space

Netflix: Final Space
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Nový drsný, vtipný, kreslený, sci-fi a především velmi trhlý seriál od Netflixu - to je Final Space.

Představte si mladého neúspěšného Jamese Tiberia Kirka (kapitána Enterprise ze Star Treku) v komiksovém provední a dostanete hlavní postavu tohoto seriálu - Garyho.

Poznámka: Neúspěšného Jamese T. Kirka můžete vidět například na začátku filmu Star Trek z roku 2009.

Gary je jednoznačně looser, který by však rád dokázal velké věci, stejně jako jeho otec. Od počátku sledujeme jeho příběh na vesmírné lodi, která je zároveň jeho vězením. Na této lodi je jediným živým členem posádky a společnost mu dělá pouze umělá inteligence lodi a několik robotů, kteří se starají o chod lodi.

Doporučuji sledovat především KVN, který Garyho neskutečně vytáčí, ale zároveň mu pomáhá se z té samoty nezbláznit.

Garyho příběh se změní v okamžiku, kdy nalezne neznámou formu života, kterou se rozhodne pojmenovat jako “Mooncake”. Mooncake je do jisté míry roztomilá zelená příšerka, která má však schopnost ničit planety. To Garymu samozřejmě nijak nevadí a Mooncake se stává jeho domácím mazlíčkem.

Zápletka se zamotává ve chvíli, kdy se Mooncaka rozhodne zmocnit obávaný Lord Commander, který chce pomocí něj otevřít bránu do Final Space. Pro Garyho tak začíná hrdinné dobrodružství, na kterém potká pár nových přátel, získá lásku, utká se s mocným Lordem Commanderem a dozví se pravdu o svém otci.

Nic dalšího Vám už neprozradím, místo toho Vám doporučím zhlédnout tento krátký seriál na vlastní oči. Osobně bych si ho dokázal představit také v hrané podobě.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.