Netflix: Outlaw King

Netflix: Outlaw King
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Už několikrát jsem zde na blogu zmiňoval, že Netflix umí opravdu skvělé seriály, ale s filmy to zas až taková sláva není. Historický film Outlaw King s Chrisem Pinem (nový kapitán Enterprise ze Star Treku) to však všechno mění..

Tvorba Netflixu

Netflix jsem začal pravidelně sledovat až s příchodem nového seriálu Star Trek: Discovery. Jako správný trekkie jsem prostě nemohl jinak. Od té doby jsem na Netflixu objevil spoustu dalších zajímavých seriálů, od kterých jsem prostě nemohl odtrhnout oči a díky kterým jsem u Netflixu nakonec také zůstal (připomeňme si například oblíbeného Lucifera, Flashe či Stranger Things). Bohužel (a nebo také bohudík), Netflix neustále přichází se spoustou nových skvělých seriálů, takže je málem nestíháme ani sledovat, natož je vkládat na blog.

Přesto na našem blogu naleznete spoustu zajímavých tipů ze světa Netflixu.

V případě filmů to už bylo podstatně horší. I přes skvělé herecké obsazení (včetně například Willa Smitha), úspěch většinou nepřicházel. Nechápejte mě špatně, filmy samy o sobě nebyly vyloženě zlé, ale pořád jim něco chybělo. Samozřejmě existovalo také pár světlých výjimek, ale obecně by se dalo říct, že v segmentu filmů měl Netflix velké rezervy.

Rok 2018 je pro Netflix opravdu velice úspěšný, takže po skvělé pohádce NextGen nyní přichází s historickým filmem Outlaw King, který se dle mého názoru opravdu povedl.

Outlaw King

Přestože to z názvu nijak nevyplývá, jedná se o přímé pokračování velkofilmu Statečné srdce s Melem Gibsnem v hlavní roli (z roku 1995). Přesněji řečeno, děj se odehrává těsně po popravě Williama Wallace, skotského bojovníka za osvobození Skotska od anglické nadvlády a tyranie. Jak už víme z filmu, jeho tažení bylo neúspěšné a končí jeho popravou. Skotský lid to však vyburcuje k novému povstání.

A zde vlastně začíná děj tohoto filmu, v hlavní roli s Chrisem Pinem (Robert Bruce), jenž se stává skotským králem a vede svůj lid do boje proti Angličanům.

Středověk

Středověk byl v mnohém opravdu dobou temna a právě v tomto směru mi jeho ztvárnění ve filmu Outlaw King přišlo mnohem reálnější, než tomu bylo v případě Statečného srdce. Přesto si film dokázal zachovat také romantický náhled, což ukazuje například vztah Roberta Bruce s jeho královnou Margaret.

Dá se tedy říci, že i dámy si v tomto krvavém historické filmu najdou to své.

Samozřejmě nechybí ani velkolepé válečné střety a vojenské souboje, na které jsme byli zvyklí ze Statečného srdce. Přestože jsem strašil krvákem, válečné středy jsou zde spíše špinavé a nepřehledné boje o vlastní přežití, takže občas ani nevíte, kdo s kým vlastně bojuje. Věřím však, že takto nějak středověké boje určitě vypadaly.

Zpracování

Je až neuvěřitelné, co dnešní filmová technika dokáže. V tomto filmu se můžete těšit nejen na nádherné středověké hrady a pevnosti, ale také na kompletní vesnice a města. Je však nad slunce jasné, že tyto stavby byly vytvořeny na počítači.

Stejně je tomu i u bitev, kdy proti sobě najednou stojí tisíce vojáků. Bitvy jsou zpracovány opravdu precizně, takže pokud máte rádi tyto historické konflikty, věřím že budete z filmu opravdu nadšeni.

Závěr

Tento film jsem chtěl vidět především kvůli jeho hereckému obsazení a udělal jsem opravdu dobře, jelikož patří mezi ty velmi podařené. Je jen otázkou, jestli si v dnešní době dokáže najít dostatečně velké publikum. Přeci jen historické filmy už nepatří mezi ty nejvyhledávanější, jako tomu bylo před dvaceti lety.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.